Kayseri Erkilet
Emmiler: Kayseri Kocasinan Büyükehir Belediyesine sinirlari icerisindedir. Emmiler Kayseri ilinin bir mahallesi oldu. Önceden Erkilet'e bagli olan Emmiler köyünün ilerisinden . Kayseri'nin kuzeyinde olan Emmiler, Kayseri sehir merkezine 25 km uzakliktadir. Emmiler ayni zamanda Yozgat iline yakindir.

Komsu köyler: Batisinda Tashan köyü ile Cevril köyü sinir'dir.

Nüfus: Eskiden 100 hane (399 kisi, 2000 sayimi ile) olan Emmiler köyünde, kisin ise cok az kisi yasamaktadir. Ilkbahar olunca, herkes Emmiler'e geri doner..sonbahar bitene kadar.

Dogal Yapi: Emmiler kuzeyini "Duga Tepesi" (186 m) kaplar.

Anadolunun cok kültürlü ve tarihsel oldugu gibi, Emmiler'de cok eski zamanlara uzanan bir yerlesim yeri dir. Kizilirmaga yakinligi olmasi ve köyün dogal etkinliklere karsi iyibir korunma yerin de olmasi, bu köyün cok eski bir yerlesim yeri olmasini gösterir.

Köyümüzde yetistirilen ürünler
Meyveler:
Armut, Ceviz, Kayısı, Elma, Ayva, Erik, şeftali, Fındık, Badem, ığde, Gilabolu, Dut, Muşmula, Kiraz, Vişne, Üzüm
 
Sebzeler:
domates, biber, patlıcan, patates, soğan, mısır, salatalık, fasulye, kabak, karpuz, kavun, ayçiçeği, lahana, ıspanak, marul, maydanoz, acur, dere ve tere otu, kuzukulağı, pırasa, fıstık, yerelması, havuç, buna benzer sebzeler yetiştirilmektedir.
Tahıllar:
Buğday, arpa, yulaf, çavdar, yeşil mercimek, nohut gibi ürünler yetiştirilmektedir.
üzüm çeşitleri :
Parmak, Karaevrek, Karanıdere, Eltaşı, Karaburcu, Gülüzümü, Delihıdır, Beyazbuldu, Karabuldu, şireden, Göcek, Dilmit, Keçimema, Irazgı, Mahlıç, Cavuş bunlar köyümüzde yetişen üzümlerdir.